WcvZ116cYOqlO_Jg9c2aVSHqXvhhj6ptAeeepEjvjMw
A jelenlegi termelési környezetben, a gazdaságosságot szem előtt tartó állatitermék-előállítás, az állatok biológiai igényét figyelmen kívül hagyó tartási viszonyok között valósul meg. Az állatok azonban – csakúgy, mint az emberek – érző lények, és az emberhez hasonlóan joguk van a jóléthez és a fájdalommentes élethez.
A Farm Animal Welfare Advisory Committee ezért az alábbi öt híressé vált pontban foglalta össze az állatok jogait (FAWC, 1991):
A nyulak jólétének értékelése részben a viselkedésük, részben a termelésük (súlygyarapodás, betegség, elhullás stb.), részben pedig egyes fiziológiai paramétereik figyelembe vételével történhet. A közérzet kedvezőtlen irányú megváltozását jól jelzi például az abnormális viselkedésformák megjelenése, de néhány fiziológiai mutató – mint például a fehérvérsejtek száma, a mellékvese súlya, az aszkorbinsav vagy a kortikoszteron szint – is jól használható az állatok jólétének vizsgálatához.
Annak ellenére, hogy jelenleg nincsen egységes európai szabályozás a nyulak elhelyezésére vonatkozóan, néhány országban lefektettek néhány előírást az állatok minimális férőhely szükségletét illetően.